Kurz transition 2.1 (21–28)

Transition je nejdelší a nejkomplexnější kurz v České a Slovenské republice zabývající se přechodem mladých mužů do dospělosti.

Kurz Transition

Vytváříme prostor pro
společenství mužů

Po osmileté zkušenosti práce s mladými muži jsme vyslyšeli volání starších mladých mužů. Volání po místě a prostoru k hledání, jak vědomě být dobrým mužem a dokázat čelit životním výzvám. Vnímáme, že téma je živé a je zájem a potřeba najít si čas a místo si věci uspořádat a nechat se inspirovat. Pokládat ty správné otázky a hledat odpovědi. Učit se otevřít a sdílet a zažít hloubku a upřímnost mužského kruhu. Ohlédnout se za tím, co už máš za sebou, uznat kým jsi, ale i pojmenovat v jakého muže chceš dozrát. Zjistit, jak to mají ostatní, že často řešíme podobná témata a na všechno nemusíš být sám.

CO ZAŽIJEŠ

Na programu průběžně pracujeme a dnes už víme, že jeho součástí bude:

  • budeme mluvit, sdílet i společně mlčet

  • budeme tvořit, a taky si sahat na fyzické či psychické limity

  • vykročíme z komfortní zóny. Ale budeme taky blbnout, makat, smát se, zpívat.

  • z hlediska metodologie ti nabídneme ohlédnutí a reflexi, kde v živote jsi a co už máš za sebou, a uznání této cesty, kterou jsi už ušel, aby ses o tyto zkušenosti mohl opřít

  • zároveň ti nabídneme nástroje, jak uchopit výzvy, které máš v této etapě života (například) týkající se osamostatnění a odchodu z domova, přebírání plné odpovědnosti za svůj život, vytváření vlastního místa ve světě, či navazování vztahů

  • a také možnost si ujasnit a pojmenovat, kam a jak chceš na své cestě Muže jít dál. Aby to byla cesta vědomá a zvolená. A budeš součástí komunity, která Tě na téhle cestě bude podporovat

O ČEM TO BUDE

Hlavní část

Potvrzení

KDY A KDE

Kurz je rozdělen na dvě části. Hlavní letní část, trvá 7 dní a je na česko-slovenských hranicích. O měsíc později v říjnu proběhne prodloužený víkend, který navazuje a dokončuje.

Hlavní část

7denní zážitkový kurz, napětí, akce i zklidnění.

KDY: 12.–18. 8. 2024
KDE: Rekreační středisko Vrabcov, ČR

Potvrzení

Navazující prodloužený víkend. Ocenění a pokračování na cestě Muže.

KDY: 3.–6. 10. 2024
KDE: česko-slovenské pohraničí

Cena: 15 990 Kč / 649 €

V ceně je zahnuto ubytování, strava a program (7 dní první čásť + 4 dny druhá část). V ceně není zahrnuta doprava na místo akce. Pokud je pro Tebe cena jedinou překážkou v účasti na našem kurzu, máme několik možností jak Ti ji pomoci snížit – napiš nám a něco vymyslíme.

Kurz Transition jako dárek

Máme pro vás připravený dárkový poukaz: CZ – SK

Zároveň doporučujeme, abyste si s obdarovaným ověřili, že na kurz chce jet 😊 Při následném vyplňování přihlášky nám prosím napište, že chcete platit kurz vy a za koho (abychom řešili další věci ohledně platby za kurz s vámi a ne s přihlášeným).

Pokud by cena byla překážkou…

Pokud je pro Tebe cena jedinou překážkou v účasti na našem kurzu, máme několik možností jak Ti ji pomoci snížit.

Například Lipnický stipendijní fond je na základě individuálních žádostí ochotný každému přispět až 4.000 Kč (cca 160 €) a máme i další možnosti – napiš nám a spolu to vymyslíme. 😉

CO ŘÍKAJÍ BÝVALÍ ÚČASTNÍCI?

FAQ

Kurz Transition má svou specifickou dramaturgii. Ta je postavena tak, aby na sebe jednotlivé části plynule navazovaly a vedly k naplnění cílů, které jsme si v týmu na začátku příprav stanovili. Dramaturgii obvykle předem neprozrazujeme. Moment překvapení považujeme za významný atmosférotvorný prvek. Navíc, stejně jako v životě, i na kurzu přicházejí situace, na které nejsme předem připraveni. Právě ty však bývají zdrojem hodnotné životní zkušenosti. Před kurzem i na kurzu ti proto budeme nabízet jen tolik informací, abys mohl posoudit svou účast v programu, ale abychom tě tím zároveň nepřipravili o zážitek. A pokud je to pro tebe pořád příliš tajemné, můžeš se nás zeptat konkrétněji.

Ještě váháš?

KDO KURZ POVEDE?

Jsme dobrovolníci – lektoři a instruktoři z více organizací.

Kůča

Kůča

Šéf kurzu

Ríšo

Ríšo

Instruktor

Pepa

Pepa

Komunikace ČR, instruktor

Tomáš

Tomáš

Instruktor

Jáchym

Jáchym

Fotograf, instruktor

Paťo

Paťo

Instruktor

Transition - Cesta k vědomému Mužství

Projekt Transition zajišťují organizace PLUSKO a Prázdninová škola Lipnice

PSL
Plusko
Transition

Sledujte nás na sítích

Spolupracujeme s organizacemi

Otec a syn
Buď svá

Projekt je spolufinancovaný z programu Evropské unie Erasmus+ 

Image